Můžete získat tetování přes jizvu – inkubovat zraněné kožní tkáně

Většina lidí s důvěrou nosí své jizvy, když vyprávějí svůj životní příběh.

Ale pro ty, kteří vidí jizvy jako škody na svém těle a sotva se na pohled dívají, je možné použít dobře provedené tetování pro pokrytí oblasti.

Může to být i levnější volba než plastická operace.

Výsledky, které očekáváte, však budou záviset na návrhu tetování, který jste si vybrali, na druhu jizev a odbornosti tetování umělce.

Než se na tuto cestu vydáte, zkontrolujte nejprve skutečnosti, abyste zajistili, že postup bude bezpečný.

1. Porozumění typu jizev

Můžete Tetování nad Jizvy

Zatímco existují různé typy jizev, nejčastější jizvy, které mohou být vytesány, zahrnují jizvy z chirurgických zákroků, popálenin, nehod, akné, mateřských znamének, strií, pihel a pavoučích žil.

I když snadnost pokrýt některou z těchto jizev a úroveň dovedností se liší od jednoho umělce tetování na druhého; je náročné pokrýt keloidní jizvy nebo jakoukoli zvýšenou tkáň, protože mají tendenci se hojit na povrchu kůže místo pod ní.

Keloidní jizvy se postupně zvětšují, jsou pevné, tvarově vyvýšené a mají nepravidelný tvar; proto nebude trvat dobře tetování pigment. Dokonce i když keloidní jizva vypadá stabilně, tetování může dráždit a způsobit její obnovení růstu.

Na druhou stranu, hypertrofická jizva, která je zvýrazněná, tlustá a tmavší než běžné okolní pokožky, se nezvětší a když se úplně vyléčí, může být vytetována.

To je důvod, proč je rozhodující najít tetování umělec s rozsáhlými zkušenostmi s pokrytím různých jizev, aby mohli určit, zda jizva může být vytetována.

2. Mějte realistické očekávání

Můžeš si tetovat přes jizvy

Dobře provedené tetování vypadá dobře a je často zdrojem pýchy pro majitele. Použití tetování na zakrytí jizev však znemožňuje předpovědět, jak jizva tkáně bude reagovat na inkoust.

S tímto vědomím si musíte předem uvědomit, že to není zárukou, že tetování splní vaše očekávání. Jedna věc, kterou si vzpomínáte, je, že tetování nevymaže jizvu ani nezmění texturu.

Tkáň jizvy má hustou strukturu, díky níž se tetovací inkoust udržuje jinak než normální kůže. Některé barvy budou vypadat lépe na své jedinečné jizvě než jiné, zatímco tetování a stínování mohou být lehčí a s časem mohou vypadat rozmazané. Tetování tak bude vyžadovat vícenásobné dotyky pro udržení požadovaného čerstvého vzhledu.

Vzhledem k tomu, že jakékoliv omezení, které by mohly být k dispozici, vám pomohou mít reálné očekávání, abyste se nezklamali, pokud tetování nevypadá, jak jste si představovali.

Zatímco různí lidé reagují na bolest různými způsoby, dělat tetování na zjizveném místě může být mnohem bolestivější, protože jizva tkáně má tendenci být citlivější. Některé jizvy způsobují značné poškození nervů, což způsobuje, že vaše kůže je velmi bolestivá.

Kromě toho, pokud kůže obklopující jizvu neberou inkoust, bude umělec tetování muset několikrát opakovat stejné místo, což způsobí, že celý proces bude ještě bolestnější.

3. Ideální čas na zakrytí jizvy

Dokážete tetování nad jizvovou tkáňovou keloidní jizvou

Doba léčení, včetně doby potřebné k úplné zralosti, vyhlazení a vyblednutí, se mění. Malé jizvy mohou trvat několik měsíců, zatímco velké jizvy mohou trvat až rok, než se uzdraví. Úplné dozrávání jizev bude záviset na typu pleti, vašem věku, péči o jizvu po požití, závažnosti jizvy a výživy.

Nejlepších výsledků dosáhnete tím, že vyčkejte, až se zjizvení zraje mezi 1-2 roky, protože trvá přibližně jeden až tři roky, aby jizva byla bledá a tkáň dozrávala.

Přesto můžete určitou měrou ovlivnit dobu hojení pokožky tím, že udržíte jizvu od expozice slunce, až do vyblednutí a použijete místní formy bohaté na vitamín E. Některé jemné masáže, pití spousty zdravých tekutin a správná výživa mohou pomoci urychlit uzdravení proces.

Nicméně musíte počkat, dokud nebude jizva zcela vyléčena, než ji budete moci zakrýt tetováním. Ve většině případů by jizva měla být bílá a ne červená nebo růžová.

Vyhněte se pokrytí čerstvých jizev s tetováním, protože starší jizva, tím lépe je pravděpodobnější, že by inkoustový pigment. Doporučuje se však, abyste si od dermatologa vybrali trochu. Lékař může pomoci zjistit, jestli je jizva úplně uzdravena a poskytnout lékařskou pomoc, která vám pomůže s bezpečným rozhodnutím o pokrytí jizvy tetováním.

4. Návrh

Je to bezpečné tetování nad jizvy na kůži

Poté, co Vám lékař řekl, že je v pořádku tetování na jizvu, dalším důležitým krokem je konzultovat tetování umělce. Nejlepší tetovací design, který si vyberete, by měl buď skrýt nebo přitáhnout pozornost od jizev. Chcete se ujistit, že na konci toho všeho jste spokojeni s tetováním, takže je důležité jít na zkušeného umělce tetování.

Tento umělec vám pomůže vybrat design, který je smysluplný, a maskuje zjizvenou tkáň. S profesionálním a kreativním umělcem tetování můžete svou jizvu změnit na obrázek, který jste hrdí na to, abyste se ukázali místo toho, co se neustále skrýváte.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 87 = 88